Güvenlik

Online ödeme işlemlerinde güvenliğin arttırılması için kullanılan 3D secure sistemi Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen bir sistem olarak tüm online alışverişlerde kullanılmaktadır. Güvenli alışverişe başlamak için yapmanız gereken tek şey 3D secure sistemine üye olmak. Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra olası güvenlik ihlallerinden tamamen korunur hale gelir ve alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz. 3D Secure sistemi sayesinde, tüm bilgileriniz koruma altına alınır.  www.112ucakbileti.com’un ödeme sistemlerinden biri olan 3D güvenlik sistemi sayesinde bilgileriniz www.112ucakbileti.com üzerinden direkt olarak bankaya iletilir. Bu sayede bilgilerinizi ne www.112ucakbileti.com ne de üçüncü şahıslar herhangi bir sebeple görüntüleyemez.

3-D Secure Sistemi Nedir?

İnternette güvenli alışveriş yapabilmek için geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemi olan 3-D Secure'de, MasterCard kredi kartı kullanımı için "SecureCode", Visa kredi kartı kullanımı için de "Verified by Visa" uygulamasıyla güvenlik sağlanıyor. Bu sistem www.112ucakbileti.com'da, tüm kredi kartlarıyla yapılan online işlemlerde uygulanabiliyor. Bu uygulama esnasında 3-D Secure sistemine geçmiş bankaların kredi kartlarına taksit imkânı da mevcut. 3-D Secure Sistemi'ne geçmemiş bankaların kredi kartlarından ise direkt çekim yapılıyor. 

3-D Secure Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

3-D secure sistemine kayıt olmak da çok kolay. Kartı kullanılan banka 3-D Secure uygulamasını destekliyor ise; alışveriş öncesinde bankanızın 3-D Secure uygulaması web sayfası, çağrı merkezi telefonu aracılığıyla ya da alışveriş sırasında ekrana gelecek olan 3-D Secure sayfası aracılığıyla kayıt yapılabiliyor. Bu işlemler sırasında yalnızca 3-D Secure işlemlerde kullanılan bir şifre ve kişisel bir mesaj tanımlanması gerekiyor.

3-D Secure Sistemi Nasıl Çalışıyor?

www.112ucakbileti.com sitesindeki online bilet satış bölümünden işlem yapmak üzere gerekli bilgiler giriliyor. İşleminizi yapmadan önce 3-D Secure uygulamasına kayıt olunduysa, kartla işlem yaparken ekrana gelen 3-D Secure sayfasında, daha önceden işlemlerde görüntülenmek üzere belirlenen kişisel mesaj görünüyor. Bu mesaj, işlemin banka tarafından onaylanmakta olduğunu gösteriyor. Ekrandaki ilgili alana 3-D Secure işlemlerde kullanılan şifrenin girilmesi gerekiyor. Daha önceden kayıt yapılmadıysa ekrana gelen 3-D Secure sayfasına kişisel bilgiler girilerek işlem sırasında kayıt olunabiliyor ve 3-D Secure şifre belirleniyor. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlemin tamamlanması için bankadan onay alınarak satış gerçekleştiriliyor. Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanıyor.